Síla přírody se ukazuje okolo kostela nejen v podobě překrásných květů a my také nezahálíme :) Stále na něčem pracujeme a zde přinášíme pár ukázek těch krás - včetně nádherných nových oken, které kostel už dlouho potřeboval. Děkujeme za jakoukoliv Vaši podporu, bez ní bychom to těžko zvládali!

Kostel svatého Jana Křtitele je římskokatolický kostel v Dolním Žďáru. Dolní Žďár je součástí Horního Žďáru, se kterým se stal po 2. sv. válce částí obce Hajnice. Kostel je chráněn jako kulturní památka České republiky. Je významnou dominantou obce a také úžasným historickým objektem.

První letošní brigáda se náramně vyvedla, bylo úžasné počasí a vše nám šlo dobře od ruky. Nádrž je vypletá, tráva na celé návsi posekaná, větve pořezané, záhonky krásně prokypřené a u kostela dostal svou péči i hřbitov... Výborná bramboračka k obědu u společného stolu v "boudě" a večer proběhla další hostina, se zpěvem u ohně :)

Zveřejnění návrhů posuzovaných v interní soutěži o ideový návrh na obnovu kostela sv. Jana Křtitele v Horním Žďáru na Trutnovsku pořádané spolkem NaŽďár

Vloni se nám to povedlo, rozjasnit šedou zeď barevnými věnci. Tak pojďme to udělat zase znovu. Vyrobte věnec podle svého gusta a nálady a pověste ho na zeď, háčky jsou připraveny a čekají na své uplatnění. Těšíme se na Vaše výtvory.

Informujeme o změně zadávacích podmínek k účasti na podání nabídky k zakázce "Obnova kostela sv. Jana Křtitele a úprava okolí, Hajnice - Horní Žďár".

Srdečně vás zveme tuto sobotu 11.9. na setkání při příležitosti opravy šindelové hřbitovní zdi. Na co se můžete těšit? Mrkněte do letáku s více informacemi a když ho budete šířit dál, budeme velice rádi :)