Odehrané koncerty

28.05.2020

Zde se nachází chronologicky seřazený výpis uskutečněných koncertů, se základními informacemi a fotografiemi

Více naleznete v Aktualitách (než tuto kategorii doplním) a ještě více na našem Facebooku :)

Kostel sv. Šimona a Judy ve Starém Rokytníku


23.5. 2020 Jsme byli pozváni zazpívat svatojánské písně do překrásného kostela ve Starém Rokytníku, který nebyl hodně dlouho otevřen. Údržby se ujal místní spolek a během jara nejen kostelní hřbitov prokoukl, díky brigádám, které přátelé uspořádali.

Akustika byla skvělá a moc jsme si zpívání užili. Děkujeme za pozvání a přejeme hodně sil a pevnou soudržnost ;)

Záznam z vystoupení:

https://www.youtube.com/watch?v=OAsFoau8U0I&t=1s&fbclid=IwAR02ArgSngfWMrev5y5MN1W2O9IMnYfY1LaEIY1my7at3LO0XCLcYWQCQuE

Foto: Milan Lhoták


Bojiště Trutnov

První koncert letošního léta se uskutečnil 22.5.2020 v nově zpřístupněné backstage v areálu Bojiště, kde jsme zpívali kabaretní písně a všichni jsme si to náramně užili po delší době pauzy :)


Vánoční koncerty

Menší šňůru vánočních koncertů jsme zahájili v našem kostele sv. Jana Křtitele jako každý rok :) Vánoční koncert spolku NaŽďár a jeho dětské sekce zvané Nažďárek, byl opět pod vedením úžasné Jany Madževské.

Konal se 20. prosince večer, ve žďárském kostele osvětleném převážně svíčkami. Zazněly svěží novinky i skladby v repertoáru sboru již osvědčené. Dětská sóla dojala celý zaplněný kostel. Místní nachystali ve vstupní chodbě chutné občerstvení, které už k vánočnímu zpívání také skoro neomyslitelně patří a je všemi návštěvníky náležitě oceňováno. Potěšili jsme se i krásným hlasem kostelního zvonu a kdo snad v kostele trochu prostydl, mohl se ohřát venku u ohně.

Není divu, že si žďárské předvánoční koncerty našly tolik příznivců.
Děkujeme za zážitek a dá-li Bůh, napřesrok se těšíme opět na podobné setkání.

Pokud jste nás nestihli v Horním Žďáru, tak byla možnost si nás poslechnout následující den i ve Chvalči, kde jsme začali zpívat okolo druhé hodiny a poté se přesunuli ještě na trutnovské Bojiště.

Nedělní koncert proběhl u našich oblíbených sousedů ve Starých Bukách, kde nás nejen pan starosta opět nádherně přivítal a atmosféra byla velice dojemná. Děkujeme za krásné květiny a slova chvály :)

25.12. jsme zavítali také do síně Bohuslava Martinů, kde jsme si zazpívali s HKvintetem a poslední vystoupení proběhlo dopoledne od deseti hodin ve Vítězné Koclířov.

Webrovka fest na Klučance


16. 11. 2019 Náš sousedský sbor předvedl Kabaret z díry na Webrovkafestu. Jedná se o pravidelnou akci, která se každoročně pořádá na podporu dětí z dětských domovů. Díky všem, co si s námi přišli užít si tento skvělý charitativní festival.

Konec prázdnin v Krásné Lípě

Finálem Kulturního léta v Krásné Lípě a současně jedna z nejvýznamnějších akcí ve městě je Den Českého Švýcarska, který se konal poslední prázdninovou sobotu 31. srpna 2019. Program Dne tradičně spojil hned několik velkých akcí.

Celá parta jsme vyrazili vlakem do Krásné Lípy a už jen ta jízda, byla pěkná jízda :) Celé dva dny jsme zpívali, všude a všechno možné.

Moc děkujeme za pozvání a velice příjemné zakončení prázdnin!

Ekumenická česko-německá hudební pobožnost

V sobotu 27.července 2019 večer zazněly ve žďárském kostele neobvyklé zvuky cembala a smyčcových a dechových nástrojů. Také zde bylo možné slyšet krásný vícehlasý zpěv. Postaral se o to německý soubor Sempre rubato s celkem padesáti členy. Hudbou propojenou s pobožností vyvrcholilo týdenní soustředění souboru, které se konalo v Herlíkovicích. Pobožnost vedl německý evangelický farář, Christian Sparsbrod, jinak houslista souboru. O průběžné tlumočení se postaral jiný Christian - Kazmirowski. O nasycení hladových umělců se postarala osvědčená firma Fiedor ze Dvora Králové nad Labem, jejíž výbornou polévku z várnic si někteří nechali přidat i pětkrát.

Kostel a prostor před ním se takto opět stal místem duchovních zážitků, zamyšlení, setkávání a rozhovorů.

NaŽďárek zpívá v Kohoutově

19.5.2019  Vystoupila děvčata s písněmi oslavujícími život a přírodu v kostele v Kohoutově.

Svatojánská slavnost a kabaret

29. 6. 2019 proběhla velká každoroční Svatojánská slavnost, jejíž začátek se bude opět odehrával v kostele sv. Jana Křtitele a odtut jsme se přesunuli na náves, kde v díře (rozuměj nádrži :D ) spolek NaŽďár předváděl parádní kabaret. Akce měla velký úspěch a více fotografií naleznete ZDE.

Vánoční zpěvy v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kohoutově

26. 12. 2018


Po svátečních shonech jsme si krásně odpočali a ještě naposledy zazpívali vánoční písně v překrásném Kouhoutovském kostele.

Děkujeme za pozvání a výborný punč s občerstvením :)


Vánoční zpívání v kostele sv. Jana Křtitele v Horním Žďáru

21. 12. 2018


Tradičně jsme v našem krásném kostele uvítali sousedy, přátele, známé i neznámé a zazpívali jim soubor vánočních písní. Sbor se postupně rozrůstá nejen o nové členy, ale i o nové písně, takže jste si užili zase pár novinek a společně si zazpívali také u klasických koled. Svařáček nebo čajíček nás ohřál a chuťové buňky jsme si uspokojily díky dobrůtkám, které kdo donesl na společný stůl :)

Děkujeme za vaši přízeň a podporu!


Vánoční koncert ve Žďárkách

15.12.2018


Takto jsme dnes se sborem zpívali v krásných Žďárkách u Hronova.

Děkujeme za pozvání a vřelé přijetí!


Vánoce cizokrajin ve Valdštejnské lodžii u Jičína

8.12.2018


Opět po roce jsme si zazpívali v naší oblíbené Valdštejnské lodžii, kde jsme si v programu Vánoce cizokrajin zazpívali pásmo vánočních písní :)


Kostel Nejsvětější Trojice v Žacléři

15. 9. 2018


Zazpívali jsme si v překrásném kostele v Žacléři, kde se nám moc líbilo a po vystoupení jsme všichni dostali překrásnou rudou růži :)

Děkujeme všem zúčastněným!


Hajnickej Potlach

14.7.2018


Soubor NaŽďár vystupoval na Hajnickém potlachu - náš první festival :)Svatojánská slavnost


23. 6. 2018


Další Svatojánská slavnost se v Horním Žďáru konala 23. 6. 2018 od 15 hodin a jako vždy se začínalo v kostele sv. Jana Křtitele, který byl nazdoben překrásnými květinami. Za tuto výzdobu, úklid a celkovou přípravu okolo kostela, patří ohromné díky paní Kazmirovské a její bezvadné pomocnici, Kateřině Fürbacherové z vedlejší fary.
V kostele zazněly písně zaměřené na svatého Jána a bylo to milé, veselé i hravé. Se skvělou atmosférou jsme se přesunuli k nádrži, kde bylo připravené podium, stany s posezením, občerstvení, lavičky a spousta zábavy i pro nejmladší. Ani déšť nás nepřipravil o úsměv na tváři a užili jsme si společné povídání jak u skvělého kafča, limči či :) pivka s výbornými dobrůtkami od místních žen i mužů.

Všechny kapely, které nám nádherně zahrály, sklidily ohromný aplaus a parádně jsme si zatančili. Konec večera byl završen převážně u ohně, kde jsme pokračovali ve společném zpívání za doprovodu harmoniky, basy, kytary a piana. Vydrželi jsme skoro do rána a moc jsme si to užili.

Děkujeme všem zúčastněným, pořadatelům za ohromný kus práce a brzy zase naviděnou :)


Akce proběhla za podpory Společenství obcí Podkrkonoší a obce Hajnice. 


Více fotografií je ke shlédnutí na našem Facebooku, ZDE.

Vánoce cizokrajin

29. 12. 2017


Vánoční písně jsme si užili i u Jičína ve Valdštejnské lodžii, kam jsme byli pozváni. Půl hodiny před začátkem jsme byli připraveni, že moc lidí nepřijde... ale nakonec se tam ani všichni nevešli!

Děkujeme za váš zájem i čas a zdá se, že jsme tam nebyli naposledy ;)

Vánoční koncert

22. 12. 2017


V kostele Sv. Jana Křitele v Horním Žďáru, se odehrál další vánoční koncert s písněmi z celého světa.

Užili jsme si jedinečnou atmosféru při svitu spousty svíček, podělili jsme se s ostatními o domácí pochoutky a zahřáli se čajem nebo svařákem.

Přišlo si nás poslechnout asi 120 lidí, za což jsme velice rádi a děkujeme za vaši podporu!


Tak zase příští rok, NaŽďár :)


Vystoupení pro spolek Česko-Neměckého porozumění

24. 11. 2017


Trutnovskému spolku jsme předvedli náš "svatojanský" repertoár v trutnovském hotelu Patria.

Vystoupení v domě seniorů

11. 10. 2017


V neděli jsme se sešli v domově důchodců v Hajnici a zazpívali našim milým spoluobčanům oblíbené písně z repertoáru svatojánských písní :)

Vyzkoušeli jsme si improvizační vystoupení v prostorách budovy důchodového centra pro seniory v Hajnici, kde se nás sešla v dobré náladě celá parta i s kapelou.


Svatojánská pouť


Spolek NaŽďár pozval v sobotu 24.6.2017 místní patrioty a dále všechny milovníky dobré hudby a trapného humoru na celodenní kulturní akci.

Pásmo písní z celého světa - vydali jsme se ze Sudet směrem na západ, obešli celou zeměkouli a od východu se vrátili zpět do Čech. Zazněla pestrá směsice jazyků a hudebních stylů (lotyšský kánon, estonská vánoční, francouzská lidová, irská pijácká, mexická revoluční píseň, indiánská ukolébavka, indická filmová, čínská lidová píseň a mnoho jiných). Nechyběly vtipné kostýmy a taneční čísla.

Fotky i shrnutí akce najdete v tomto článku, které zajistil Karel Řehák. Děkujeme!

https://touristfoto.cz/2017/svatojanska-pout-horni-zdar/

Program:

14:00 - 14:30 VERNISÁŽ/SVATOJAN
V Kostele sv.Jana Křtitele proběhne vernisáž historických fotografií a dětských obrázků Horního Žďáru a okolí. K této příležitosti si místní pěvecký sbor NaŽďár (složený z členů spolku NaŽďár a jejich dětí) připravil ve spolupráci s trutnovskou kapelou Marta a Rasputin band krátké vystoupení, během něhož zazní svatojánské lidové písně a říkadla.15:00 - 16:00 ZE ŽĎÁRU AŽ NA KRAJ SVĚTA
Kulturní program bude pokračovat od 15:00 hod. na návsi hudebním pásmem složeným z písní z celého světa.18:00 KONCERT KAPELY...
Pivo, limo zajištěno!


Vánoční koncert v kostele

V pátek 18. 12. 2016 večer se v kostele sv. Jana v Horním Žďáru sešla spousta lidí z obce i okolí a poslechli si v něm překrásné Vánoční písně. Bylo to naše první veřejné vystoupení. Společně se souborem Asinus musicus jsme zazpívali dvě raně barokní písně a sami jsme předvedli pásmo tradičních vánočních písní a koled. Mimo jiné jsme zde poprvé předvedli německou píseň "Eichelhoflied"

věnovanou nedalekému Dubovému Dvoru.