Betlémská a Vánoční výzva

27.11.2020

Hezký den všem milí sousedé a přátelé,

blíží se už adventní čas, první adventní neděle je už tuto sobotu, a vánoce jsou vlastně už skoro "za dveřmi". Všichni máme v této složité době spoustu starostí. Jsou ale chvíle, kdy se zastavit a potřebujeme mít z něčeho radost.

Pojďte se zkusit na ten vánoční čas naladit s námi.

Pokud nám to všechny okolnosti dovolí, rádi bychom, tak jako každý rok, uspořádali Vánoční zpívání v Kostele sv. Jana Křtitele ve Žďáru. Určitě Vám dáme včas vědět . Letos by to mohlo být v sobotu 19. 12. 2020 před čtvrtou adventní nedělí a k té příležitosti chceme vystavit v zákristii kostela ručně vyrobený betlém. Bude malý a skromný ( přesto krásný), pokud ho vystavíme v počtu postaviček, co nám vyrobila a poslala paní Edith Niepel z Německa, rodačka z Výšinky, která byla v našem kostele pokřtěná.

A právě tady bych ráda vyzvala zase Vás!

Vytvořte Vy, nebo zapojte celou rodinu, jakoukoliv postavičku, zvířátko nebo doplněk betlému, kterou přidáme k postavičkám svaté rodiny. Můžete vyrábět snad z jakéhokoliv materiálu - jen ne něco, co by se mohlo zkazit mrazem - látka, pletenina, dřevo, modelína, modurit, hlína..... Velikost by měla být asi do 15cm. Pak je, prosím, doneste nejlépe ke Snopkům do školy nebo i ke mě domů na Výšinku. Domluvit se můžeme jakkoliv.

I když by nám okolnosti nedovolily uspořádat vánoční zpívání, betlém vystavíme a bude vidět bočním okénkem v zákristii, takže si ho můžete pak prohlédnout i při procházce o vánočních svátcích.

A tak věřím, že se připojíte k tvoření, stejně jako při "věncování". Ozdobení zdi okolo kostela má spoustu pochvalných reakcí i za hranicemi naší země: Die Idee und das Basteln der Kränze von den Frauen des Vereins hat uns sehr berührt, wirklich eine gute Sache und wir sagen allen aus der Ferne: Danke!

Přeji Vám všem hodně zdraví a síly, klidný předvánoční čas bez stresů a starostí.

Mějte se hezky.

Za spolek NaŽďár zdraví

Pavla Fekiačová